اسماعیلی: تشکیل اصناف فرهنگی به مرحله ابلاغ نهایی رسیده است

اسماعیلی: تشکیل اصناف فرهنگی به مرحله ابلاغ نهایی رسیده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این‎که بخش مهمی از مصوبات دوره اخیر شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی مباحث مطرح شده در شورای هنر بود، گفت: تشکیل اصناف فرهنگی نیز به مرحله ابلاغ نهایی رسیده است.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری اسخاج، محمدمهدی اسماعیلی روز چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ در جلسه شورای هنر اظهار داشت: روز گذشته(سه‌شنبه) جلسه شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد که در آن چند مورد از اسناد تصویب شده در شورای هنر مورد بررسی قرار گرفت که از جمله آن می‌توان به تصویب سند بنیاد پویانمایی و اعضای هیئت‌امنای بنیاد پویانمایی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه سند معماری و شهرسازی نیز در کارپوشه اعضای شورا قرار گرفت، ادامه داد: برگزاری جشنواره فجر هنر معماری و تشکیل اداره کلی در معاونت امور هنری با همین نام نیز جزء دیگر موضوعات بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سعی داریم معماری را به جایگاه هنری خود بازگردانیم تا آن را از نگاه ماشینی جدا کرده و متناسب با فرهنگ کشورمان جلو بریم.

وی افزود: اصناف فرهنگی نیز به مرحله ابلاغ نهایی رسیده است و دکتر مخبر سرپرست ریاست جمهوری آن را توشیح کردند.

رئیس شورای هنر گفت: مجموعه مصوباتی که شورای هنر در این دوره داشته، قابل اعتناست و موجب شد در این زمینه اتفاق بسیار مهمی رخ دهد؛ بخش مهمی از مصوبات یک سال اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مباحثی بود که در شورای هنر مطرح شده بود.

وزیر فرهنگ اظهار کرد: روز گذشته بنیاد بین‌المللی شهید رئیسی به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.

اسماعیلی درباره تصویب اساسنامه شهر جهانی نوآوری و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و خلاق جمهوری اسلامی ایران گفت: این اساسنامه جزء مهم‌ترین اقدامات و زیرساخت‌هایی است که در این دوره فراهم شده و جهشی جدی و متناسب با اقتضائات فن‌آورانه جدید است؛ به همین دلیل ظرفیت‌های کشور را برای آن بسیج می‌کنیم.

وی افزود: برای اینکه این امر نظم پیدا کند مجموعه‌هایی که متقاضی این کار هستند در قالب موسسه فرهنگی مجوز دریافت می‌کنند چون انتظام بخشی به این امر خیلی اهمیت دارد،  ایمانی خوشخو را نیز به عنوان نماینده ویژه برای این امر در نظر گرفته‌ایم.

اسماعیلی در این جلسه ضمن تبریک عید غدیر گفت: انشاالله هفته آینده هشتم تیرماه انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود؛ در کنار آن برنامه‌های اربعین شهادت شهید رئیسی و همراهانشان برگزار می‌شود؛ برنامه اصلی پنج‌شنبه در تهران و محل مصلای تهران صورت می‌گیرد.

وی تأکید کرد: البته هم‌زمان در سایر نقاط کشور نیز مراسم برگزار می‌شود، این مراسم اربعین با در نظر گرفتن روز شهادت به عنوان مبدأ زمانی است از طرفی اگر مبدأ زمانی تعیین اربعین شهدای خدمت را از زمان تدفین در نظر بگیریم مصادف با سه‌شنبه دوازدهم تیرماه می‌شود که در مشهد مقدس برنامه‌هایی برگزار می‌شود.

اسماعیلی افزود: دستگاه‌های فرهنگی هنری که عضو این جلسه هستند برای برپایی هرچه بهتر این مراسم کمک کنند.

در این جلسه طرح تحول آموزش هنر در هنرستان‌های هنرهای زیبای وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی معاونت امور هنری ارائه و در همین راستا مقرر شد سند جامع آموزش‌های هنری در تمامی هنرستان‌های کشور در دستور قرار گیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسماعیلی: تشکیل اصناف فرهنگی به مرحله ابلاغ نهایی رسیده است" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسماعیلی: تشکیل اصناف فرهنگی به مرحله ابلاغ نهایی رسیده است"، کلیک کنید.