اسفناج و بادام چه تاثیری بر روی مغز دارند؟

اسفناج و بادام چه تاثیری بر روی مغز دارند؟

آفتاب نیوز :

رژیم غذایی سرشار از سبزیجات برگ دار و آجیل ممکن است بهترین راه برای محافظت از پیچیده ترین اندام بدن باشد.

مطالعه اخیر نشان داد افرادی که از رژیم های غذایی سرشار از منیزیم استفاده می کنند، کوچک شدن مغز مرتبط با افزایش سن کمتری دارند. آن ها همچنین ضایعات ماده سفید کوچکتری داشتند که نشانه پیری مغز است. این اثرات به ویژه در زنان، (به ویژه زنان یایسه) آشکار بود.

این مطالعه که در 10 مارس در مجله اروپایی تغذیه منتشر شد، داده های سلامتی حدود 6 هزار شرکت کننده ساکن بریتانیا را در سنین 40 تا 73 سال مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

موسسه ملی بهداشت به بزرگسالان توصیه می کند که روزانه حدود 320 تا 430 میلی گرم منیزیم بخورند، اما شرکت کنندگانی که سالم ترین مغز را داشتند، بیش از 550 میلی گرم منیزیم مصرف کردند.

به گفته محققان، افزایش مصرف منیزیم ممکن است به میزان قابل توجهی به سلامت مغز منجر شود، که همچنین انتظار می رود به حفظ بیشتر توانایی شناختی و کاهش خطر یا تاخیر در شروع زوال عقل کمک کند.

اما این مطالعه جدید نشان می دهد که صرف پول برای مکمل های گران قیمت برای تقویت عملکرد مغز ضروری نیست و فقط خوردن اسفناج بیشتر می تواند برای دریافت فواید سلامت جسمی و روانی منیزیم کافی باشد.

منیزیم فواید سلامتی دیگری نیز دارد. دانشمندان اعلام که منیزیم با جلوگیری از انقباض کلسیم در بدن شما باعث آرامش عضلات و استراحت بهتر می شود.

دانشمندان اعلام کردند افرادی که به منیزیم علاقه دارند بهتر است بیشتر آجیل بخورند تا مکمل. تووار گفت که بدن مواد مغذی موجود در غذا را بهتر از موادی که تولید و در مکمل ها قرار داده می شود، پردازش می کند.

مکمل ها همچنین می توانند باعث اسهال و سایر مشکلات گوارشی شوند و مقادیر بسیار زیاد منیزیم می تواند منجر به کاهش فشار خون، بی حالی، افسردگی و گیجی شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسفناج و بادام چه تاثیری بر روی مغز دارند؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسفناج و بادام چه تاثیری بر روی مغز دارند؟"، کلیک کنید.