اسراییل همچنان آسیب پذیر در برابر حملات سایبری

اسراییل همچنان آسیب پذیر در برابر حملات سایبری

با آغاز عملیات طوفان الاقصی علاوه بر درگیری نظامی میان رژیم اشغالگر قدس و گروه های مقاومت، شاهد حملات سایبری به تاسیسات زیرساختی و سایت های صهیونیست ها بودیم. این درحالی است که رژیم صهیونیستی در ماه های اخیر تلاش بسیاری کرده است تا امنیت سایبری خود را بالا ببرد؛ تا جایی که اخیراً برخی مقامات اسراییلی صحبت از راه اندازی یک «گنبد سایبری» کردند که هدفش مقابله با حملات آنلاین «خاموش و عمدتا نامریی» به ویژه از جانب ایران است.

به گزارش خبرنگار اسخاج، همچنین برخی شرکت ها برای ارایه خدمات در زمینه بالابردن امنیت سایبری فعال شدند. ایال شیمونی مدیر عامل «Yazamco PRO» و متخصص در امنیت سایبری و اطلاعات اخیراً اعلام کرده که شرکتش در ارایه خدمات در زمینه های محاسباتی و امنیت اطلاعات، برای انواع سازمان ها و مشاغل و برای هر آنچه مربوط به عملکرد عادی شبکه کامپیوتری باشد روی آورده است. 

وی اعلام کرده است که از 7 اکتبر همزمان با حمله طوفان الاقصی، افزایش قابل توجهی در تهدیدات سایبری علیه نهادهای مختلف رژیم صهیونیستی مشاهده شده است.

در ماه جاری(ژوین) رژیم اسراییل با حملات گسترده ای روبه رو شده است که البته تلاش فراوانی برای عدم بازتاب گسترده آنها صورت گرفته است. برای مثال، شرکت مخابرات اسراییل Bezeq13 ژوین مورد حمله سایبری قرار گرفت و باعث هرج و مرج در بین مصرف کنندگان آن شده است.

به گزارش شبکه خبری المیادین لبنان، منابعی از حمله هکری به شرکت بیزک خبر دادند؛ این منابع بدون اشاره به جزییات اعلام کردند که این شرکت در معرض حمله سایبری قرار گرفته و خطوط ارتباطی آن با تعداد زیادی از مشتریانش قطع شده است. گروه هکری حنظله نیز در روز 11 ژوین اعلام کرد نرم افزار SolidCAM را هک کرده است. این گروه مدعی است توانست 50 گیگابایت اطلاعات حساس خارج کند.

این نرم افزار برای اولین بار توسط Emil Somekh که یکی از اعضای کلیدی و تاثیرگذار ارتش جنایتکار صهیونیستی است منتشر شد و در حال حاضر یکی از محبوب ترین نرم افزارهای CAM در جهان است و بیش از 200 میلیون دلار درآمد دارد.

این گروه همچنین مدعی شد بزرگترین شرکت تولید کننده تجهیزات بیمارستانی هوشمند صهیونیست ها(Elfi-Tech) را هک کرده و ضمن تخریب شبکه آنلاین بیمارستانی، 9 گیگابایت داده حساس به دست آورده است. همچنین بیش از 16 وب سایت رژیم صهیونیستی که برخی از آن پایگاه های اینترنتی ادارات اسراییل است هک شدند.

پایان خبر اسخاج

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسراییل همچنان آسیب پذیر در برابر حملات سایبری" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسراییل همچنان آسیب پذیر در برابر حملات سایبری"، کلیک کنید.