استور بازی موبایل ایکس باکس به زودی عرضه می شود

به گزارش خبرگزاری اسخاج، مایکروسافت چند سالی است که قصد دارد یک استور بازی موبایل ایکس باکس راه اندازی کند و حالا این شرکت قصد دارد تا آن را در ماه جولای (تیر / مرداد) عرضه کند. «سارا باند»، رییس ایکس باکس، به تازگی در نشست فناوری بلومبرگ، زمان راه اندازی این سرویس را فاش کرد و همچنین در مورد برنامه های مایکروسافت برای دوری کردن از قوانین سخت گیرانه اپ استور اپل صحبت کرد.

براساس گزارش مجله اسخاج، باند به بلومبرگ می گوید: «ما کار خود را با آوردن بازی های شخص اول به فروشگاه موبایل ایکس باکس آغاز می کنیم، بنابراین بازی هایی مانند Candy Crush و ماینکرفت (Minecraft) را می توانید در آن تجربه کنید.»

نحوه ارایه استور موبایل ایکس باکس

استور بازی موبایل ایکس باکس به زودی عرضه می شود

او در ادامه توضیح می دهد: «قصد داریم تا این کار را از طریق وب آغاز کنیم، زیرا به ما اجازه می دهد تا تجربه ای داشته باشیم که در تمام دستگاه ها، کشورها و بدون توجه به سیاست های استورهای اکوسیستم بسته، قابل دسترس باشد.»

بنابراین، این استور روی بازی های موبایلی شخص اول استودیوهای مختلف مایکروسافت متمرکز خواهد بود که شامل عناوین بزرگی مانند Call of Duty: Mobile و Candy Crush Saga می شود. باند می گوید که این شرکت در آینده نیز این روند را با بازی های شرکای خود ادامه خواهد داد.

راه اندازی یک استور موبایل تحت وب بسیار چالش برانگیز خواهد بود و هنوز مشخص نیست که مایکروسافت برای معرفی آن به عنوان جایگزینی برای بازی های موبایلی موجود در اپ استور و گوگل پلی چه برنامه هایی دارد.

استور بازی موبایل ایکس باکس به زودی عرضه می شود

البته باند می گوید که مایکروسافت استور خود را فراتر از وب نیز گسترش خواهد داد، بنابراین این سرویس در نهایت می تواند به یک رقیب واقعی برای فروشگاه های اپلیکیشن موبایل گوگل و اپل تبدیل شود.

مایکروسافت اولین بار در اوایل سال 2022 و زمانی که یک ماه از خرید شرکت Activision Blizzard گذشته بود، به توسعه «استور نسل بعدی» خود اشاره کرد. در آن زمان، «فیل اسپنسر»، مدیرعامل ایکس باکس گفته بود که هدف آن ها توسعه سرویسی است تا بازیکنان ایکس باکس بتوانند «در هر صفحه ای» به تجربیات و محتوای آن دسترسی داشته باشند.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استور بازی موبایل ایکس باکس به زودی عرضه می شود" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استور بازی موبایل ایکس باکس به زودی عرضه می شود"، کلیک کنید.