احیا و توسعه 493 معدن کوچک مقیاس در سال 1402

احیا و توسعه 493 معدن کوچک مقیاس در سال 1402

طبق اطلاعات ارایه شده توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، در راستای طرح احیای معادن کوچک مقیاس که طی سال های اخیر با جدیت دنبال می شود، در مجموع سال گذشته 493 معدن کوچک مقیاس را احیا کرده که از این تعداد 378 معدن احیا و فعال سازی شده و 115 معدن توسعه پیدا کرده است.

به گزارش اسخاج، طبق اعلام ایمیدرو، این سازمان با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت در قالب طرح احیا و فعال سازی معادن، از ابتدای فروردین تا پایان اسفند سال گذشته، 493 معدن کوچک مقیاس را احیا و فعال سازی کرده یا توسعه داده است.

از این 493 معدن، 378 معدن احیا و فعال سازی شده و 115 معدن توسعه پیدا کرده است.

در این رابطه مجری طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس معتقد است که با راه اندازی کامل و تکمیل ظرفیت پروانه بهره برداری این معادن، حدود پنج میلیون تن به ظرفیت تولید افزوده خواهد شد و برای بیش از 2200 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

گفتنی است با توجه به تدوین و معرفی 59 بسته مشتمل بر 329 محدوده، پیشنهاد سرمایه گذاری در سال 1402، این بسته ها در اختیار ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان ها قرار گرفته است.

طبق آمار، از این میان، دو محدوده معدنی در قالب 27 بسته سرمایه گذاری در 10 استان (مازندران، گلستان، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، کرمان جنوبی، زنجان، هرمزگان، آذربایجان شرقی و قزوین) به مزایده گذاشته شده که از این تعداد، 11 بسته در شش استان دارای برنده است.

پایان خبر اسخاج

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "احیا و توسعه 493 معدن کوچک مقیاس در سال 1402" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "احیا و توسعه 493 معدن کوچک مقیاس در سال 1402"، کلیک کنید.