ابراز امیدواری گروسی به تداوم گفت وگو با ایران

ابراز امیدواری گروسی به تداوم گفت وگو با ایران

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی رافایل گروسی امروز چهارشنبه ابراز امیدواری کرد که تعاملات با تهران در پی شهادت رییس جمهور و وزیر خارجه ایران به زودی ادامه یابد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری اسخاج، رافایل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (چهارشنبه) در اشاره به شهادت رییس جمهور و وزیر خارجه ایران در سانحه هوایی یکشنبه اظهار داشت «آن ها (ایرانی ها) در دوره سوگواری هستند که من باید به آن احترام بگذارم. اما زمانی که (این دوره) تمام شود، دوباره تعامل خواهیم کرد».

مدیرکل آژانس در ادامه گفت امیدوار است که «وقفه موقت باشد و ظرف چند روز آینده به پایان برسد».

رافایل گروسی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی اخیراً در مصاحبه با فایننشال تایمز گفته بود که ایران برای انجام «گفت وگو های جدی» با نهاد دیده بان هسته ای سازمان ملل آمادگی نشان داده است.

گروسی 17 و 18 اردیبهشت برای پنجمین بار در دولت سیزدهم و به منظور دیدار و گفت وگو با مقامات ایرانی و همچنین شرکت در سی امین کنفرانس ملی هسته ای ایران و نخستین کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای در راس هییتی به ایران سفر کرد.

مدیرکل آژانس همچنین با حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه شهید ایران در آن سفر دیدار داشت.

امیرعبداللهیان با اشاره به سوابق بدعهدی آمریکا در توافقات گذشته در مورد برنامه صلح آمیز هسته ای ایران، به گروسی گفته بود که نباید همکاری ایران و آژانس تحت تاثیر رویکرد و رفتار بی ثبات و متناقض آمریکا قرار داشته باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ابراز امیدواری گروسی به تداوم گفت وگو با ایران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ابراز امیدواری گروسی به تداوم گفت وگو با ایران"، کلیک کنید.