آیا منابع متناسب سازی حقوق بازنشستگان جور شده است؟

آیا منابع متناسب سازی حقوق بازنشستگان جور شده است؟

آفتاب نیوز :

براساس حکم قانون بودجه، قرار است منابع ریالی برای اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان از محل افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده فراهم شود و حالا دولت اعلام کرده در فروردین ماه امسال از محل یک درصد افزایش مالیات ارزش افزوده از 9 درصد به 10 درصد حدود 440 میلیارد تومان درآمد مالیاتی جدید ایجاد شده است.

این درآمد علی القاعده صرف متناسب سازی حقوق بازنشستگان خواهد شد، اما یدالله فرجی، فعال صنفی بازنشستگان کارگری، می گوید: باید مشخص کنند سهم بازنشستگان کارگری از این منابع چقدر است.

او افزود: آیا بازهم قرار است این بودجه صرف متناسب سازی حقوق بازنشستگان صندوق های دولتی شود و حکم کنند که تامین اجتماعی با منابع داخلی خود متناسب سازی را اجرا کند؟

به گفته فرجی، اگر چنین حکمی صادر کنند بازهم دست بازنشستگان کارگری در حنا خواهد ماند چراکه صندوق تامین اجتماعی با منابع خود متناسب سازی را اجرا نمی کند.

این فعال صنفی بازنشستگان ادامه داد: تامین اجتماعی ماده 96 قانون تامین اجتماعی در رابطه با افزایش حقوق بازنشستگان را اجرا نکرد حالا چطور قرار است یک متناسب سازی عادلانه را اجرایی کند؛ سهم ما کارگران بازنشسته از متناسب سازی چقدر است و چه زمانی قرار است نصیب مان شود؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آیا منابع متناسب سازی حقوق بازنشستگان جور شده است؟" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آیا منابع متناسب سازی حقوق بازنشستگان جور شده است؟"، کلیک کنید.