آمار جهانی کرونا؛ آمریکا رکورددار ابتلا و مرگ ومیر از ابتدای همه گیری

آمار جهانی کرونا؛ آمریکا رکورددار ابتلا و مرگ ومیر از ابتدای همه گیری

بنابر تازه ترین به روزرسانیِ «ورلداُمتر» از آمار جهانی کرونا (کووید 19)، آمریکا با ثبت 28 فوتی و بیش از 4 هزار مورد جدید ابتلا به ترتیب بالاترین آمار تلفات و مبتلایان کرونایی را در شبانه روز گذشته در جهان گزارش کرده و این کشور همچنین از ابتدای همه گیری تاکنون با اختلاف چشمگیر از سایر کشورها، بیشترین میزان تلفات و ابتلا را داشته است.

همچنین طبق آمار ارایه شده، روز گذشته در کشورهای مختلف در مجموع بیش از 5 هزار مورد جدید ابتلا به کروناویروس شناسایی و 33 فوتی گزارش شده است.

به گزارش اسخاج، مجموع موارد ابتلا در کشورهای مختلف تاکنون به 702 میلیون و 930 هزار و 5 نفر رسیده و مرگ 6 میلیون و 980 هزار و 922 بیمار نیز تایید شده است.

داده های جهانی ورلداُمتر همچنین حاکی است بیش از 673 میلیون و 790 هزار پرونده پزشکی (99 درصد) از کل ابتلاهایی که نتایج آن مشخص شده، به بهبود مبتلایان (شامل بیماران تحت درمان در منزل یا بیمارستان) منتهی شده است.

پایگاه داده های جهانی ورلداُمتر از تاریخ 29 ژانویه سال 2020 میلادی، ثبت آمار رسمی مرتبط با کرونا را آغاز کرده است.

در میان 10 کشوری که به عنوان مناطقی با بالاترین آمار ابتلا در بالای جدول ورلداُمتر جای گرفته اند، آمریکا همچنان با ثبت بیش از 110 میلیون ابتلا و بیش از یک میلیون و 196 هزار فوتی به ترتیب رکورد ابتلا و مرگ های کرونایی را در کل دنیا دارد.

پس از آمریکا، دو کشور هند و فرانسه با عبور از 40 میلیون ابتلا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به لحاظ آمار کل مبتلایان اشغال کرده اند.

همچنین در فهرست آمار فوتی های این بیماری در حال حاضر بعد از آمریکا، برزیل با بیش از 700 هزار فوتی و هند با بیش از 500 هزار فوتی، بیشترین مرگ و میر کرونایی را به ثبت رسانده اند.

بر همین اساس، فرانسه در حال حاضر رکورددار ابتلا در قاره سبز (اروپا) است و روسیه نیز با ثبت بیش از 402 هزار فوتی، بالاترین آمار مرگ های کرونایی را تاکنون در این قاره گزارش کرده است.

تازه ترین آمار کرونا در نقاط مختلف دنیا به تفکیک کشورها و با تقسیم بندی های قاره ای، زمانی و موضوعی در جدول جهانی ورلداُمتر به روزرسانی می شود.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) در تاریخ جمعه 5 مه 2023 به طور رسمی پایان وضعیت اضطراری کووید 19 در جهان را اعلام کرد. این سازمان در ژانویه 2020، شیوع ویروس کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و نگرانی بین المللی اعلام کرده بود.

پایان خبر اسخاج

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمار جهانی کرونا؛ آمریکا رکورددار ابتلا و مرگ ومیر از ابتدای همه گیری" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمار جهانی کرونا؛ آمریکا رکورددار ابتلا و مرگ ومیر از ابتدای همه گیری"، کلیک کنید.