آخرین وضعیت 100 بیمارستان دارای اخطار ایمنی

آخرین وضعیت 100 بیمارستان دارای اخطار ایمنی

معاون درمان وزارت بهداشت آخرین وضعیت 100 بیمارستان دارای اخطار ایمنی را تشریح کرد.

دکتر سعید کریمی در گفت وگو با اسخاج در پاسخ به سوال اسخاج درباره اظهارات یکی از معاونان سازمان مدیریت بحران شهر تهران مبنی بر صدور شناسنامه ایمنی برای بیمارستان ها، گفت: موضوع صدور شناسنامه توسط سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران مطرح شده که در ارتباط با جزییات این شناسنامه می بایست از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران سوال پرسید؛ چرا که وزارت بهداشت نسبت به صدور شناسنامه اقدام نمی کند. شناسنامه تعریف و مشخصاتی دارد که می بایست درباره جزییات آن پرسش هایی مطرح کرد.

وی با بیان اینکه بیمارستان ها از منظر ایمنی مورد بررسی قرار گرفته اند، خاطرنشان کرد: بیمارستان ها از منظر ایمنی به 4 گروه “A”، “B”، “C” و “D’ تقسیم شده اند. گروه “D”، شامل بیمارستان هایی می شود که از منظر ایمنی وضعیت خوبی ندارند. به طور مثال، بیمارستان لولاگر تغییر وضعیت داده و به درمانگاه تبدیل شده؛ همچنین یک بلوک از بیمارستان حضرت رسول در حال بازسازی است. بیمارستان هایی که از منظر ایمنی از وضعیت خوبی برخوردار نبودند، در حال اصلاح یا تخریب و جایگزینی با یک ساختمان جدید هستند.  

معاون درمان وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه به دلیل برقراری ارایه خدمات، بیمارستان ها را نمی توان به یکباره تعطیل کرد، افزود: بر همین اساس گزینه جایگزین یک بیمارستان باید تعیین شود و بیماران بیمارستان مربوطه به بیمارستان جایگزین منتقل شوند. علاوه بر بیماران، این مراکز دارای نیروی انسانی هستند و هر نیروی انسانی دارای معیشت است و این موضوع نیز باید در کانون توجه قرار داشته باشد.  

وی با بیان اینکه بیمارستان های «لولاگر» و «حضرت رسول» اصلاح شده اند، افزود: مابقی بیمارستان هایی که وضعیت مشابه این دو بیمارستان را دارند نیز باید اصلاح شوند.  

در همین زمینه بخوانید:

پایان مهلت 100 بیمارستان دارای اخطار ایمنی

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه پروانه 100 بیمارستان به دلیل عدم رفع مشکلات، تمدید نشده و این بیمارستان ها به سرعت در حال انجام اقدامات لازم هستند، گفت: البته طی یک ماه اخیر تعداد  25 بیمارستان از این 100 بیمارستان توانسته اند پروانه خود را به دست بیاورند. تمدید پروانه بیمارستان ها مستلزم گذراندن یک پروسه است و مستلزم گرفتن مجوزها و تاییدیه ها از برخی ارگان ها مانند آتش نشانی است. بنابراین طی یک ماه اخیر، 25 بیمارستان با وجود تعطیلات نوروروزی توانسته اند پروانه خود را کسب کنند و مابقی نیز در حال انجام اقدامات لازم هستند.  

پایان خبر اسخاج

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آخرین وضعیت 100 بیمارستان دارای اخطار ایمنی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آخرین وضعیت 100 بیمارستان دارای اخطار ایمنی"، کلیک کنید.