آتش سوزی در تالاب انزلی مهار شد

آتش سوزی در تالاب انزلی مهار شد

آفتاب نیوز :

سید حسن جعفری عصر جمعه گفت: عمدی یا غیرعمدی بودن این آتش سوزی در دست بررسی است و مساحت این آتش پس از بررسی متعاقبا اعلام خواهد شد. امروز بخشی از نیزار های تالاب انزلی در روستای ترب گوده این شهرستان دچار حریق شد که با اقدام به موقع جوامع محلی و آتش نشانی به سرعت مهار شد.

وی اضافه کرد: این اطفا که چهار ساعت طول کشید با کمک آتش نشانی شهرستان بندرانزلی، اداره کل بنادر و دریانوردی و با همکاری محیط بانان محیط زیست انزلی، منابع طبیعی شهرستان، جمعیت هلال احمر و دهیاری و جوامع محلی مهار شد.

جعفری تصریح کرد: سال گشته تالاب بین المللی انزلی سال بدون حریقی را پشت سر گذاشت، اما امسال اولین حریق را تجربه کرد که با اقدام به موقع، سریع خاموش شد.

تالاب انزلی سال 1354 در فهرست تالاب های بین المللی کنوانسیون رامسر به ثبت رسید. همچنین سازمان بین المللی حیات پرندگان، این تالاب را به عنوان زیستگاه با اهمیت برای پرندگان تشخیص داده و جزو تالاب های طبیعی و آب شیرین کشور و از جمله زیباترین مناظر آبی منطقه است.

تالاب انزلی محل تخم ریزی آبزیان و پناهگاه و مامن پرندگان بومی و مهاجر است، این تالاب که با بیش از 100 گونه پرنده، 50 گونه ماهی و صد ها گونه موجودات گیاهی اکوسیستم کم نظیری دارد، از سال 1354 جزو تالاب های بین المللی تحت حفاظت شناخته شد و مهم ترین منبع تکثیر و تولید ماهیان خاویاری و استخوانی دریای خزر و سالانه پذیرای مسافران بی شمار داخلی و جهانگردان خارجی است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آتش سوزی در تالاب انزلی مهار شد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آتش سوزی در تالاب انزلی مهار شد"، کلیک کنید.